Boss Mahogany Frame Side Chair – Black
Additional information
| Brand | Norstar Office Products Inc |
|---|---|
| Product Type | Chair |
| Seat Width | 20" |
| Seat Depth | 19" |
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Back Width | 20" |
| Arm Height | 25" |
| Product Color | Black |
| Height | 2034-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 24" |
| Depth | 25" |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Brand Name | Boss |
| Manufacturer | Norstar Office Products Inc |
| Product Name | Mahogany Frame Side Chair |
| Manufacturer Part Number | B9570-BK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wood Reception Chair is the perfect option for any office, waiting room, conference room or event. It features a molded wood frame and mahogany finish for a sleek look that's as alluring as it is professional. Extra-thick seat and back cushions provide a comfortable sitting experience for all your guests and visitors.</p> |
| Weight (Approximate) | 48 lb |
Boss Mahogany Frame Side Chair – Gray
Additional information
| Brand | Norstar Office Products Inc |
|---|---|
| Product Type | Chair |
| Seat Width | 20" |
| Seat Depth | 19" |
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Back Width | 20" |
| Arm Height | 25" |
| Product Color | Gray |
| Height | 2034-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 24" |
| Depth | 25" |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Brand Name | Boss |
| Manufacturer | Norstar Office Products Inc |
| Product Name | Mahogany Frame Side Chair |
| Manufacturer Part Number | B9570-GY |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wood Reception Chair is the perfect option for any office, waiting room, conference room or event. It features a molded wood frame and mahogany finish for a sleek look that's as alluring as it is professional. Extra-thick seat and back cushions provide a comfortable sitting experience for all your guests and visitors.</p> |
| Weight (Approximate) | 48 lb |
















