Bluelounge Socketstation Mounting Shelf for Smartphone Hub Speaker Electric Toothbrush – White
Login to View Prices
Bluelounge SocketStation Mounting Shelf for Smartphone, Hub, Speaker, Electric Toothbrush – White – 3 lb Load Capacity – 1 Each
Additional information
| Brand | Advantus Corp |
|---|---|
| Product Type | Mounting Shelf |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.9" |
| Width | 4.5" |
| Maximum Load Capacity | 3 lb |
| Brand Name | Bluelounge |
| Features | Cable Management |
| Compatibility | <ul> <li>Amazon Echo Speaker</li> <li>Google Home Speaker</li> </ul> |
| Length | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Product Name | SocketStation Mounting Shelf |
| Device Supported | Electric Toothbrush |
| Product Line | SocketStation |
| Manufacturer Part Number | BLUSSWH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>SocketStation keeps your counters clear and your device safe. The convenient, easy-to-install shelf replaces your existing outlet faceplate and adds a handy shelf with built-in cable management. Create an instant charging station in any room of your home or office. Cords fit neatly through the channel for easy access to the outlet while creating a sleek, organized look. 3 lb. weight capacity is ideal for holding smart hubs, phones, electric toothbrushes and more. It fits most standard, U.S. style outlets. The SocketStation is perfect bathrooms, kitchens, offices bedrooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
















