Avery® Standard Collated Legal Dividers – 1 x Divider(s) – Side Tab(s) – 201-225 – 25 Tab(s)/Set – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 8.50″ Width x 11″ Length – White Paper Divider – White Tab(s) – 1
Additional information
| Brand | Avery |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Sheet Size | 8.50" Width x 11" Length |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Divider Material | Paper |
| Total Number Of Dividers | 1 |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Tab Position | Side |
| Tab Title | 201-225 |
| Country Of Origin | Mexico |
| Tabs Per Set | 25 |
| Tab Color | White |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 20% |
| Post Consumer Waste% | 20% |
| Brand Name | Avery® |
| Features | Unpunched |
| Manufacturer | Avery |
| Product Name | Standard Collated Legal Dividers |
| Manufacturer Part Number | 1338 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | This Standard Collated Legal Divider Set features side tabs labeled 201 through 225 so it's perfect for index briefs, legal exhibits, mortgage documentation files and more. Clear, Rip Proof reinforced tabs are preprinted on both sides using Helvetica bold type for easy use. Unpunched binding edge on these letter-size dividers gives you the freedom to fit practically any binding system. Dividers are made of white paper stock. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1063636870.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 |
Avery® Standard Collated Legal Dividers – 1 x Divider(s) – Side Tab(s) – 201-225 – 25 Tab(s)/Set – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 8.50″ Width x 11″ Length – White Paper Divider – White Tab(s) – 1
Additional information
| Brand | Avery |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Sheet Size | 8.50" Width x 11" Length |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Divider Material | Paper |
| Total Number Of Dividers | 1 |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Tab Position | Side |
| Tab Title | 201-225 |
| Country Of Origin | Mexico |
| Tabs Per Set | 25 |
| Tab Color | White |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 20% |
| Post Consumer Waste% | 20% |
| Brand Name | Avery® |
| Features | Unpunched |
| Manufacturer | Avery |
| Product Name | Standard Collated Legal Dividers |
| Manufacturer Part Number | 1338 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | This Standard Collated Legal Divider Set features side tabs labeled 201 through 225 so it's perfect for index briefs, legal exhibits, mortgage documentation files and more. Clear, Rip Proof reinforced tabs are preprinted on both sides using Helvetica bold type for easy use. Unpunched binding edge on these letter-size dividers gives you the freedom to fit practically any binding system. Dividers are made of white paper stock. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1063636870.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 |
Avery&Reg Standard Collated Legal Dividers

Login to View Prices
Avery® Standard Collated Legal Dividers – 1 x Divider(s) – Side Tab(s) – 326-350 – 25 Tab(s)/Set – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 8.50″ Width x 11″ Length – White Paper Divider – White Tab(s) – 1
Additional information
| Brand | Avery |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Sheet Size | 8.50" Width x 11" Length |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Divider Material | Paper |
| Total Number Of Dividers | 1 |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Tab Position | Side |
| Tab Title | 326-350 |
| Country Of Origin | Mexico |
| Tabs Per Set | 25 |
| Tab Color | White |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 20% |
| Post Consumer Waste% | 20% |
| Brand Name | Avery® |
| Features | Unpunched |
| Manufacturer | Avery |
| Product Name | Standard Collated Legal Dividers |
| Manufacturer Part Number | 1343 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | This Standard Collated Legal Divider Set features side tabs labeled 326 through 350 so it's perfect for index briefs, legal exhibits, mortgage documentation files and more. Clear, Rip Proof reinforced tabs are preprinted on both sides using Helvetica bold type for easy use. Unpunched binding edge on these letter-size dividers gives you the freedom to fit practically any binding system. Dividers are made of white paper stock. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1017933319.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 |











