Avery® Side Tab Individual Legal Dividers – 500 x Divider(s) – 500 Side Tab(s) – 100 – 1 Tab(s)/Set – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 8.50″ Width x 11″ Length – White Paper Divider – 20 / Carton
Additional information
| Brand | Avery |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Container Type | Pack |
| Sheet Size | 8.50" Width x 11" Length |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Divider Material | Paper |
| Quantity Per Container | 25 |
| Total Number Of Dividers | 500 |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Tabs | 500 |
| Tab Position | Side |
| Tab Title | 100 |
| Country Of Origin | Mexico |
| Tabs Per Set | 1 |
| Recycled | No |
| Brand Name | Avery® |
| Features | Rip Proof |
| Manufacturer | Avery |
| Product Name | Side Tab Individual Legal Dividers |
| Manufacturer Part Number | 82341 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Dividers are ideal for index briefs, legal exhibits, mortgage documentation files and more. White paper stock features clear RipProof reinforced tabs. Side tabs are printed with Avery Style (Helvetica Bold type) on both sides. Binding edge is unpunched so indexes can fit any binding system. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1066776495.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |
Avery® Side Tab Individual Legal Dividers – 500 x Divider(s) – 500 Side Tab(s) – 100 – 1 Tab(s)/Set – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 8.50″ Width x 11″ Length – White Paper Divider – 20 / Carton
Additional information
| Brand | Avery |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Container Type | Pack |
| Sheet Size | 8.50" Width x 11" Length |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Divider Material | Paper |
| Quantity Per Container | 25 |
| Total Number Of Dividers | 500 |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Tabs | 500 |
| Tab Position | Side |
| Tab Title | 100 |
| Country Of Origin | Mexico |
| Tabs Per Set | 1 |
| Recycled | No |
| Brand Name | Avery® |
| Features | Rip Proof |
| Manufacturer | Avery |
| Product Name | Side Tab Individual Legal Dividers |
| Manufacturer Part Number | 82341 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Dividers are ideal for index briefs, legal exhibits, mortgage documentation files and more. White paper stock features clear RipProof reinforced tabs. Side tabs are printed with Avery Style (Helvetica Bold type) on both sides. Binding edge is unpunched so indexes can fit any binding system. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1066776495.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |













