At-A-Glance Katie Kime Blue Mums Academic Planner – Academic – Monthly, Weekly – 12 Month – July 2022 – June 2023 – 1 Month, 1 Week Double Page Layout – 5 1/2″ x 8 1/2″ White Sheet – Twin Wire – Coral, Mint Green, Blue, Gold – Poly – 11″ Height x 8.5″ Width – Printed, Notes Area, Planning Sheet, Unruled Daily Block, Reference Calendar, Holiday Listing, Important Date, Contact Sheet, Note Page, Dated Planning Page, Tabbed, … – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Academic Planner |
| Sheet Width | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Weekly |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Sheet Height | 2002-08-01T05:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Week |
| Start Month | July |
| Start Year | 2022 |
| End Month | June |
| End Year | 2023 |
| Sheet Color | White |
| Product Color | Gold |
| Product Material | Poly |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Durable Cover |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Katie Kime Blue Mums Academic Planner |
| Manufacturer Part Number | KK104201A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>A modern take on blue mums adorns the cover of this Katie Kime Planner. With Katie Kime, everyday moments of delight make a well-lived life. Keep the floral Mums design or add your own cover page by slipping in your favorite photo or day's agenda into the clear front sleeve. White interior pages are printed in coral and mint green. Dated planning pages range 12 months from July from June for complete academic year planning. Two-page-per-week spreads feature open planning space for each day plus a dot-grid notes section that you can customize to fit your needs. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, dot-grid notes section and past and future months reference. Each month is tabbed to quickly flip to any date. Enhance your organization with special pages, including a three-year reference calendar, holiday list, important dates, beauty shot page, two contacts and seven notes. Planner has a durable poly cover with gold twin-wire binding. Page size is 5-1/2" x 8-1/2".</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
At-A-Glance Katie Kime Blue Mums Academic Planner – Academic – Monthly, Weekly – 12 Month – July 2022 – June 2023 – 1 Month, 1 Week Double Page Layout – 5 1/2″ x 8 1/2″ White Sheet – Twin Wire – Coral, Mint Green, Blue, Gold – Poly – 11″ Height x 8.5″ Width – Printed, Notes Area, Planning Sheet, Unruled Daily Block, Reference Calendar, Holiday Listing, Important Date, Contact Sheet, Note Page, Dated Planning Page, Tabbed, … – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Academic Planner |
| Sheet Width | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Weekly |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Sheet Height | 2002-08-01T05:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Week |
| Start Month | July |
| Start Year | 2022 |
| End Month | June |
| End Year | 2023 |
| Sheet Color | White |
| Product Color | Gold |
| Product Material | Poly |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Durable Cover |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Katie Kime Blue Mums Academic Planner |
| Manufacturer Part Number | KK104201A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>A modern take on blue mums adorns the cover of this Katie Kime Planner. With Katie Kime, everyday moments of delight make a well-lived life. Keep the floral Mums design or add your own cover page by slipping in your favorite photo or day's agenda into the clear front sleeve. White interior pages are printed in coral and mint green. Dated planning pages range 12 months from July from June for complete academic year planning. Two-page-per-week spreads feature open planning space for each day plus a dot-grid notes section that you can customize to fit your needs. Two-page-per-month spreads include unruled daily blocks, dot-grid notes section and past and future months reference. Each month is tabbed to quickly flip to any date. Enhance your organization with special pages, including a three-year reference calendar, holiday list, important dates, beauty shot page, two contacts and seven notes. Planner has a durable poly cover with gold twin-wire binding. Page size is 5-1/2" x 8-1/2".</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |










