Artistic Urban Collection Punched Metal Letter Tray 85 X 11 Black
Login to View Prices
Artistic Urban Collection Punched Metal Letter Tray 8.5″ x 11″ , Black – 3.5″ Height x 8.5″ Width x 11″ Depth – Desktop – Black – Metal – 1 Each
Additional information
| Brand | Artistic Products, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desk Tray |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.5" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Artistic |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Artistic Products, LLC |
| Product Name | Urban Collection Punched Metal Letter Tray 8.5" x 11", Black |
| Product Line | Urban |
| Application/Usage | Letter |
| Finishing | Satin |
| Manufacturer Part Number | ART20002 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Front-loading letter tray holder features an interlocking design to allow you to stack additional trays facing in the same or opposite directions to accommodate open office designs. Generous tray size accepts letter-size and A4-size materials. High-quality, metal mesh construction is highly wear-resistant for lasting use. Protective feet protect delicate surfaces from scratches and scuff marks. Letter tray is perfect for sorting mail, organizing printouts and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












