Business Source Clear Legal-Size Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 9″ Width x 14.50″ Length x 5 mil Thickness – for Document, ID Badge, Recipe, Photo – Clear – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Laminating Sheet Length | 14.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Clear Legal-Size Laminating Pouches |
| Application/Usage | Photo |
| Manufacturer Part Number | 20867 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect legal-size documents and badges. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Clear Legal-Size Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 9″ Width x 14.50″ Length x 5 mil Thickness – for Document, ID Badge, Recipe, Photo – Clear – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Laminating Sheet Length | 14.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Clear Legal-Size Laminating Pouches |
| Application/Usage | Photo |
| Manufacturer Part Number | 20867 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect legal-size documents and badges. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Clear Legal-Size Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 9″ Width x 14.50″ Length x 5 mil Thickness – for Document, ID Badge, Recipe, Photo – Clear – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Laminating Sheet Length | 14.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Clear Legal-Size Laminating Pouches |
| Application/Usage | Photo |
| Manufacturer Part Number | 20867 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect legal-size documents and badges. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Clear Legal-Size Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 9″ Width x 14.50″ Length x 5 mil Thickness – for Document, ID Badge, Recipe, Photo – Clear – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Laminating Sheet Length | 14.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Clear Legal-Size Laminating Pouches |
| Application/Usage | Photo |
| Manufacturer Part Number | 20867 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect legal-size documents and badges. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |












