Business Source 5 mil Menu-size Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 12.13″ Width x 18″ Length x 5 mil Thickness – for Document, ID Badge, Photo, Recipe, Recipe Card – Pre-trimmed – Clear – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 12.13" |
| Laminating Sheet Length | 18" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Pre-trimmed |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 5 mil Menu-size Laminating Pouches |
| Application/Usage | Recipe Card |
| Manufacturer Part Number | 20856 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect menu-size documents. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source 5 mil Menu-size Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 12.13″ Width x 18″ Length x 5 mil Thickness – for Document, ID Badge, Photo, Recipe, Recipe Card – Pre-trimmed – Clear – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 12.13" |
| Laminating Sheet Length | 18" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Pre-trimmed |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 5 mil Menu-size Laminating Pouches |
| Application/Usage | Recipe Card |
| Manufacturer Part Number | 20856 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect menu-size documents. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source 5 mil Menu-size Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 12.13″ Width x 18″ Length x 5 mil Thickness – for Document, ID Badge, Photo, Recipe, Recipe Card – Pre-trimmed – Clear – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 12.13" |
| Laminating Sheet Length | 18" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Pre-trimmed |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 5 mil Menu-size Laminating Pouches |
| Application/Usage | Recipe Card |
| Manufacturer Part Number | 20856 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect menu-size documents. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source 5 mil Menu-size Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 12.13″ Width x 18″ Length x 5 mil Thickness – for Document, ID Badge, Photo, Recipe, Recipe Card – Pre-trimmed – Clear – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 12.13" |
| Laminating Sheet Length | 18" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Pre-trimmed |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 5 mil Menu-size Laminating Pouches |
| Application/Usage | Recipe Card |
| Manufacturer Part Number | 20856 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect menu-size documents. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |












