Bankers Box Magazine File Storage Holder – Assorted – 6 / Pack
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Magazine File |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Internal Height | 12.75" |
| Internal Width | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Internal Depth | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 12.9" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 11.4" |
| Brand Name | Bankers Box |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Model | 3381901 |
| Product Name | Magazine File Storage Holder |
| Manufacturer Part Number | 3381901 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Bankers Box 4" Magazine File Holders store and organize letter-size material. They are perfect for teacher desktop storage or shared classroom storage. Each magazine file holds magazines, file folders, project binders, catalogs and textbooks.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Additional Information | <p>Internal Dimension: 12.75 x 4.00 x 11.00</p> |
| Weight (Approximate) | 4.64 oz |












