Avery® Economy Clear Sheet Protectors – 50 x Sheet Capacity – For Letter 8 1/2″ x 11″ Sheet – 3 x Holes – 3 x Rings – Ring Binder – Top Loading – Clear – Polypropylene – 10 / Carton
Additional information
| Brand | Avery |
|---|---|
| Product Type | Sheet Protector |
| Container Type | Pack |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Number Of Rings | 3 |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Quantity Per Container | 50 |
| Supported Binder Type | Ring Binder |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Media Type | Sheet |
| Brand Name | Avery® |
| Features | Reusable |
| Manufacturer | Avery |
| Media Capacity | 50 |
| Product Name | Economy Clear Sheet Protectors |
| Product Line | Economy |
| Application/Usage | Memory Book |
| Accessibility | Top Loading |
| Manufacturer Part Number | 75182 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Ensure that your important papers last as long as you need them with these Economy Sheet Protectors. With a one-sheet capacity, they provide your documents with quality protection that allows you to view your papers with impressive clarity. Acid-free, archival-safe material won't stick to your papers so print stays on your documents rather than clinging to the plastic covering. With these convenient sheet protectors, you can preserve the look and condition of your papers for maximum efficiency. Each sheet protector is top-loading and three-hole punched to insert into three-ring binders. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1066776483.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
Avery® Economy Clear Sheet Protectors – Sheet Capacity – For Letter 8 1/2″ x 11″ Sheet – 3 x Holes – Ring Binder – Top Loading – Clear – Polypropylene – 5 / Carton
Additional information
| Brand | Avery |
|---|---|
| Product Type | Sheet Protector |
| Container Type | Pack |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Quantity Per Container | 5 |
| Supported Binder Type | Ring Binder |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Media Type | Sheet |
| Brand Name | Avery® |
| Features | PVC-free |
| Manufacturer | Avery |
| Product Name | Economy Clear Sheet Protectors |
| Product Line | Economy |
| Application/Usage | Memory Book |
| Accessibility | Top Loading |
| Manufacturer Part Number | 75183 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Ensure that your important papers last as long as you need them with these Economy Sheet Protectors. With a one-sheet capacity, they provide your documents with quality protection that allows you to view your papers with impressive clarity. Acid-free, archival-safe material won't stick to your papers so print stays on your documents rather than clinging to the plastic covering. With these convenient sheet protectors, you can preserve the look and condition of your papers for maximum efficiency. Each sheet protector is top-loading and three-hole punched to insert into three-ring binders. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1066776484.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |
Avery® Economy Clear Sheet Protectors – 50 x Sheet Capacity – For Letter 8 1/2″ x 11″ Sheet – 3 x Holes – 3 x Rings – Ring Binder – Top Loading – Clear – Polypropylene – 10 / Carton
Additional information
| Brand | Avery |
|---|---|
| Product Type | Sheet Protector |
| Container Type | Pack |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Number Of Rings | 3 |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Quantity Per Container | 50 |
| Supported Binder Type | Ring Binder |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Media Type | Sheet |
| Brand Name | Avery® |
| Features | Reusable |
| Manufacturer | Avery |
| Media Capacity | 50 |
| Product Name | Economy Clear Sheet Protectors |
| Product Line | Economy |
| Application/Usage | Memory Book |
| Accessibility | Top Loading |
| Manufacturer Part Number | 75182 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Ensure that your important papers last as long as you need them with these Economy Sheet Protectors. With a one-sheet capacity, they provide your documents with quality protection that allows you to view your papers with impressive clarity. Acid-free, archival-safe material won't stick to your papers so print stays on your documents rather than clinging to the plastic covering. With these convenient sheet protectors, you can preserve the look and condition of your papers for maximum efficiency. Each sheet protector is top-loading and three-hole punched to insert into three-ring binders. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1066776483.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
Avery® Economy Clear Sheet Protectors – Sheet Capacity – For Letter 8 1/2″ x 11″ Sheet – 3 x Holes – Ring Binder – Top Loading – Clear – Polypropylene – 5 / Carton
Additional information
| Brand | Avery |
|---|---|
| Product Type | Sheet Protector |
| Container Type | Pack |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Quantity Per Container | 5 |
| Supported Binder Type | Ring Binder |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Media Type | Sheet |
| Brand Name | Avery® |
| Features | PVC-free |
| Manufacturer | Avery |
| Product Name | Economy Clear Sheet Protectors |
| Product Line | Economy |
| Application/Usage | Memory Book |
| Accessibility | Top Loading |
| Manufacturer Part Number | 75183 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Ensure that your important papers last as long as you need them with these Economy Sheet Protectors. With a one-sheet capacity, they provide your documents with quality protection that allows you to view your papers with impressive clarity. Acid-free, archival-safe material won't stick to your papers so print stays on your documents rather than clinging to the plastic covering. With these convenient sheet protectors, you can preserve the look and condition of your papers for maximum efficiency. Each sheet protector is top-loading and three-hole punched to insert into three-ring binders. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1066776484.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |




















