Crayola Take Note Erasable Highlighters – Chisel Marker Point Style – Assorted – 6 / Pack
Additional information
| Brand | Crayola, LLC |
|---|---|
| Product Type | Highlighter |
| Marker Point Style | Chisel |
| Erasable | Yes |
| Country Of Origin | Malaysia |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.70" |
| Width | 4.60" |
| Recommended Age | 6+ |
| Certifications & Standards | <p>ACMI Certified AP Nontoxic</p> |
| Brand Name | Crayola |
| Length | 7.60" |
| Manufacturer | Crayola, LLC |
| Product Name | Take Note Erasable Highlighters |
| Product Line | Take Note! |
| Manufacturer Part Number | 586504 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Highlighters feature an erasable ink to let you mark with vibrant colors without damaging books or documents. Clear ink tip magically erases the color so you don't have to worry about highlighting the wrong word or overhighlighting a page. Plus, the versatile chisel tips make it easy to create thick lines when highlighting and thin lines when underlining. Highlighters are recommended for ages 6 years and up.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
Crayola Take Note Erasable Highlighters – Chisel Marker Point Style – Assorted – 6 / Pack
Additional information
| Brand | Crayola, LLC |
|---|---|
| Product Type | Highlighter |
| Marker Point Style | Chisel |
| Erasable | Yes |
| Country Of Origin | Malaysia |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.70" |
| Width | 4.60" |
| Recommended Age | 6+ |
| Certifications & Standards | <p>ACMI Certified AP Nontoxic</p> |
| Brand Name | Crayola |
| Length | 7.60" |
| Manufacturer | Crayola, LLC |
| Product Name | Take Note Erasable Highlighters |
| Product Line | Take Note! |
| Manufacturer Part Number | 586504 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Highlighters feature an erasable ink to let you mark with vibrant colors without damaging books or documents. Clear ink tip magically erases the color so you don't have to worry about highlighting the wrong word or overhighlighting a page. Plus, the versatile chisel tips make it easy to create thick lines when highlighting and thin lines when underlining. Highlighters are recommended for ages 6 years and up.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |










