Ampad Legal Ruled Writing Pad – 100 Sheets – Legal Ruled – 1″ x 8.5″ x 11.8″ – Smooth Surface, Perforated, Sturdy Back – 4 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Handwriting Pad |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Ruling Type | Legal Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Sturdy Back |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Legal Ruled Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20215 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Writing pad features high-quality, legal-ruled pages with a smooth writing surface to help you write cleanly and legibly. Perforated pages provide a quick, clean way to remove pages to prevent accidental tears. Thick backing provides a sturdy writing surface for a more enjoyable experience. Writing pad is perfect for taking notes, making lists, brainstorming and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
Ampad Legal Ruled Writing Pad – Legal Ruled – 1″ x 8.5″ x 11.8″ – Smooth Surface, Perforated, Sturdy Back – 4 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Handwriting Pad |
| Front Ruling Type | Legal Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Sturdy Back |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Legal Ruled Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20315 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Writing pad features high-quality, legal-ruled pages with a smooth writing surface to help you write cleanly and legibly. Perforated pages provide a quick, clean way to remove pages to prevent accidental tears. Thick backing provides a sturdy writing surface for a more enjoyable experience. Writing pad is perfect for taking notes, making lists, brainstorming and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
Ampad Legal Ruled Writing Pad – 100 Sheets – Legal Ruled – 1″ x 8.5″ x 11.8″ – Smooth Surface, Perforated, Sturdy Back – 4 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Handwriting Pad |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Ruling Type | Legal Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Sturdy Back |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Legal Ruled Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20215 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Writing pad features high-quality, legal-ruled pages with a smooth writing surface to help you write cleanly and legibly. Perforated pages provide a quick, clean way to remove pages to prevent accidental tears. Thick backing provides a sturdy writing surface for a more enjoyable experience. Writing pad is perfect for taking notes, making lists, brainstorming and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
Ampad Legal Ruled Writing Pad – Legal Ruled – 1″ x 8.5″ x 11.8″ – Smooth Surface, Perforated, Sturdy Back – 4 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Handwriting Pad |
| Front Ruling Type | Legal Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Sturdy Back |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Legal Ruled Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20315 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Writing pad features high-quality, legal-ruled pages with a smooth writing surface to help you write cleanly and legibly. Perforated pages provide a quick, clean way to remove pages to prevent accidental tears. Thick backing provides a sturdy writing surface for a more enjoyable experience. Writing pad is perfect for taking notes, making lists, brainstorming and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |










