Scotch Wave Desktop Tape Dispenser – 1″ Core – Refillable – Impact Resistant, Non-skid Base, Weighted Base – Plastic – Metallic Blue – 1 Each
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Desktop Tape Dispenser |
| Holding Tape Width | 0.75" |
| Holding Tape Length | 125 ft |
| Product Color | Metallic Blue |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Core Diameter | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Scotch |
| Features | Weighted Base |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Wave Desktop Tape Dispenser |
| Refillable | Yes |
| Application/Usage | Office |
| Manufacturer Part Number | C20WAVEMI |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personalize your desk with style using this Scotch Wave Desktop Tape Dispenser. This sleek, modern look fits with today's modern home decor. Space-saving tape dispenser provides one-handed dispensing for a variety of office tapes. Design features high-impact plastic, nonskid bottom surface and a weighted base. Tape dispenser holds tape that is 1/2" or 3/4" wide and 1500" long on 1" cores.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Scotch Wave Desktop Tape Dispenser – 1″ Core – Refillable – Impact Resistant, Non-skid Base, Weighted Base – Plastic – Bronze – 1 Each
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Desktop Tape Dispenser |
| Holding Tape Width | 0.75" |
| Holding Tape Length | 125 ft |
| Product Color | Bronze |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Core Diameter | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Scotch |
| Features | Weighted Base |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Wave Desktop Tape Dispenser |
| Refillable | Yes |
| Application/Usage | Office |
| Manufacturer Part Number | C20WAVEMB |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personalize your desk with style using this Scotch Wave Desktop Tape Dispenser. This sleek, modern look fits with today's modern home decor. Space-saving tape dispenser provides one-handed dispensing for a variety of office tapes. Design features high-impact plastic, nonskid bottom surface and a weighted base. Tape dispenser holds tape that is 1/2" or 3/4" wide and 1500" long on 1" cores.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Scotch Wave Desktop Tape Dispenser – 1″ Core – Refillable – Impact Resistant, Non-skid Base, Weighted Base – Plastic – Metallic Blue – 1 Each
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Desktop Tape Dispenser |
| Holding Tape Width | 0.75" |
| Holding Tape Length | 125 ft |
| Product Color | Metallic Blue |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Core Diameter | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Scotch |
| Features | Weighted Base |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Wave Desktop Tape Dispenser |
| Refillable | Yes |
| Application/Usage | Office |
| Manufacturer Part Number | C20WAVEMI |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personalize your desk with style using this Scotch Wave Desktop Tape Dispenser. This sleek, modern look fits with today's modern home decor. Space-saving tape dispenser provides one-handed dispensing for a variety of office tapes. Design features high-impact plastic, nonskid bottom surface and a weighted base. Tape dispenser holds tape that is 1/2" or 3/4" wide and 1500" long on 1" cores.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Scotch Wave Desktop Tape Dispenser – 1″ Core – Refillable – Impact Resistant, Non-skid Base, Weighted Base – Plastic – Bronze – 1 Each
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Desktop Tape Dispenser |
| Holding Tape Width | 0.75" |
| Holding Tape Length | 125 ft |
| Product Color | Bronze |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Core Diameter | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Scotch |
| Features | Weighted Base |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Wave Desktop Tape Dispenser |
| Refillable | Yes |
| Application/Usage | Office |
| Manufacturer Part Number | C20WAVEMB |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personalize your desk with style using this Scotch Wave Desktop Tape Dispenser. This sleek, modern look fits with today's modern home decor. Space-saving tape dispenser provides one-handed dispensing for a variety of office tapes. Design features high-impact plastic, nonskid bottom surface and a weighted base. Tape dispenser holds tape that is 1/2" or 3/4" wide and 1500" long on 1" cores.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









