Deflect everyday scratches and minor damage with the Targus Scratch-Resistant Screen Protector. You’ll enjoy outstanding responsiveness and crisp screen clarity for smudge-free, bubble-free viewing.
- Made with ultra-thin, scratch-resistant PET
- Fingerprint- and smudge-proof
- Anti-glare for optimal clarity
- Easy, bubble-free application
- Custom-made to fit the iPad Air® (10.9-inch) 5th/4th gen. & iPad Pro (11-inch) 3rd/2nd/1st gen.
- 1 Year Limited Warranty
Additional information
| Weight | 0.6400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.43 × 0.01 in |
| Durability | Scratch Resistant |
| Display Type Supported | LCD |
| Product Model | AWV329GL |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Country of Origin | Taiwan |
| Device Supported | iPad Air (4th Generation),iPad Pro |
| Compatibility | <p><b>Apple iPad:</b><br /><br /></p> <ul> <li>AIR 4TH Gen</li> <li>Pro</li> </ul> |
| Display Size Supported | 11" |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Product Type | Screen Protector |
| UPC | 0 |
| MPN | AWV329GL |
| Brand | Targus |












Reviews
There are no reviews yet.